Baardzo krótka foto relacja z ostatniej w tym roku edycji dachologii (https://www.facebook.com/events/1677441915909367/)

 

Wydarzenie cykliczne. Celem całej akcji jest rozbudzenie w mieszkańcach stolicy zainteresowania dachami.

Miasto Warszawa (jak z resztą większość polskich miast) posiada niezwykle atrakcyjne, a niewykorzystane obszary znajdujące się na dachach budynków i innych budowli. Poza oczywistą przyjemnością znajdowania się na wysokości, dachy zapewniają wyborne widoki, ciszę, latem przebywanie na nich można umilić sobie książką.

Niestety z mało jasnych przyczyn, albo jasnych, ale dla ogółu nie przyjętych dachy są najczęściej niedostępne dla mieszkańców.

Warsztaty poza aspektem turystycznym, mają na celu dać możliwość pracy twórczej, uczestnicy mogą zmierzyć się w trakcie części kameralnej warsztatów, z próbą zaprojektowania dachu (wszak większość dachu należy w mniejszym lub większym stopniu „ujarzmić”, celem dostosowania i w ogóle umożliwienia dostępu)

Udało mi się pojawić na 3 ecydiach warsztatów. Liczę, że w przyszłym roku organizatorzy stworzą nową, jeszcze ciekawszą odsłonę wydarzenia.

rafal_stompor_dachologia_praga_warszawa_1

rafal_stompor_dachologia_praga_warszawa_2

rafal_stompor_dachologia_praga_warszawa_3

rafal_stompor_dachologia_praga_warszawa_5

rafal_stompor_dachologia_praga_warszawa_6

rafal_stompor_dachologia_praga_warszawa_8

rafal_stompor_dachologia_praga_warszawa_4

 

 

 

 

 

Podziel się swoją opinią