co mógłbym dla Ciebie zrobić?

Kilka słów o ofercie reportażu ślubnego

Przede wszystkim zajmuję się fotografowaniem człowieka. Uwielbiam ludzi, uwielbiam ich fizjonomię, pozy, gesty, to jak do siebie mówią, jak się zachowują. Zajmuję się wykonywaniem dokumentacji fotograficznej ze ślubów oraz chrztów. Jest to wyjątkowy rodzaj fotografii, bo oprócz koniecznej wartości dokumentacyjnej, musi nieść odpowiedni ładunek emocjonalny.

Poza fotografią reportażową proponuję spontaniczne, naturalne, sesje rodzinne, narzeczeńskie czy małżeńskie. Najbardziej lubię, kiedy pokazują one moich modeli w komfortowym otoczeniu i mają również nieco reporterski rys.

najtrudniejsze pytania

Ile zdjęć otrzymam z tradycyjnego reportażu ślubnego ?

Z reportażu oddaję nie mniej niż 400 ujęć. W praktyce, gotowych fotografii jest prawie zawsze dużo więcej,  zależnie od długości wydarzenia, ilości gości czy po prostu od tego jak dynamicznie przebiega wydarzenie.

Jak długo będę czekać na zdjęcia ?

Zdjęcia z reportażu oddaję przed upływem 60 dni kalendarzowych. Sesje i krótsze reportaże możesz zobaczyć już po 15 – 30 dniach.

Jak wygląda reportaż ze ślubu i ile trwa ?

Reportaże ślubne, które wykonuję, trwają 12 godzin i kończą się nie później niż o 0.30 w nocy. Na życzenie omawiam inne propozycje.

Moja praca opiera się na towarzyszeniu Wam w ciągu całego wyjątkowego dnia i uwiecznianiu momentów, które budują nastrój, tworzą historię, pokazują emocje i Was takimi, jakimi byliście w tym dniu. Staram się być zawsze obok, zawsze blisko. Słucham Waszych opowieści, tego, czego się boicie, o czym myślicie tego dnia.  To pozwala mi spojrzeć na te wydarzenia w jak najbliższy Wam sposób, aby reportaż był dla wspomnieniem autentycznym.

W skład reportażu wchodzi dodatkowo sesja narzeczeńska, realizowana nieco wcześniej, która nie jest obowiązkowa, lecz bardzo gorąco polecana, ze względu na możliwość poznania się, oswojenia z obiektywem, często zaprzyjaźnienia z fotografem, co owocuje komfortową współpracą w dniu ślubu.

Jak wyglądają sesje ?

Wykonuję kilka rodzajów sesji, które nazywam „reportażami portretowymi”, będącymi czymś na kształt  „spaceru z wami” – w mieście, w lesie, w górach, na polach czy gdziekolwiek będziecie czuć się dobrze. Czasem zwalniamy, stajmy, siadamy, rozmawiamy – to momenty doskonałe do wykonania wspaniałych, naturalnych ujęć.

Sesja narzeczeńska  jest elementem pakietu ślubnego,  może być realizowana także jako osobny materiał na zamówienie. W ramach sesji, otrzymacie nie mniej niż 50 ujęć.

Sesja ślubna – Najszczerzej polecam wykonywanie sesji ślubnych w dniu ślubu (i zawsze staram się takie małe sesje wykonywać). Są autentyczne, pełne emocji towarzyszących Wam w tym dniu. „Rekonstrukcja” stanu z dnia ślubu w inny dzień jest również bardzo urocza, nie jest jednak tym samym. Na życzenie wykonuję również sesje w innym dniu.

Sesja rodzinna – Wykonuję ją w Waszym domu, w Waszej ulubionej okolicy albo wszędzie tam, gdzie mnie zaprosicie. Z sesji powstaje, tak jak w innych przypadkach, nie mniej niż 50 ujęć.

Jak można zarezerwować termin ?

Napisz  lub zadzwoń. Preferuję na początku spotkanie – możemy się poznać, spokojnie porozmawiać i sprawdzić czy jestem fotografem dla Was

Opowiem Ci jak pracuję i ustalimy wszystkie szczegóły. Po spotkaniu, jeśli będziecie zdecydowani, podpiszemy umowę,  która jest warunkiem rezerwacji terminu.

Czy publikujesz w internecie nasze zdjęcia ?

To zwykle bardzo trudny temat. Jeśli nie publikowałbym Waszych zdjęć, prawdopodobnie nigdy nie trafilibyście na tę stronę i nawet nie wiedzieli kim jestem

Dlatego prezentacja swoich fotografii jest kluczem w zawodzie fotografa. Publikuję zawsze mniejszą porcję materiału niż ta, którą Wam przekazuję. Standardowo jest to do 200 zdjęć z reportażu oraz około 50 – 60 z sesji. Zdjęcia można zobaczyć wyłącznie na mojej stronie, Facebooku, Instagramie oraz niekiedy w innych serwisach, które prezentują efekty moich działań. Publikowane fotografie zawsze są starannie wyselekcjonowane, nieobraźliwe dla osób na nich pokazanych. W wyjątkowych sytuacjach, jestem gotowy na ograniczenie publikacji w sytuacji, kiedy mogłaby ona stwarzać Wam niepotrzebne problemy.

W jakiej formie dostanę zdjęcia ?

Zdjęcia przekazuję wyłącznie w formie cyfrowej, poprzez galerię internetową, do której dostęp masz wyłącznie Ty oraz osoby, którym przekażesz link do galerii.

Dojazdy ?

Działam przede wszystkim na terenie Warszawy oraz Mazowsza. Niemniej jednak uwielbiam podróże! Do 100 km od Warszawy dojazd jest bezpłatny. Powyżej 100 km. należy doliczyć 1 zł / km dojazdu.

Jak dbasz o nasz materiał ?

Najlepiej, jak potrafię. Jestem profesjonalistą i dbam o moich klientów, zabezpieczając ich materiał poprzez system rozległego backupu danych. Wasze zdjęcia zapisywane są w aparatach na dwie karty. Korzystam z co najmniej dwóch aparatów. Materiał z kart po zakończeniu reportażu, zapisywany jest z kolei na dyski robocze, które są backupowane na kolejne dyski. Gotowy materiał trafia na serwer, który poza notacją na kilku dyskach, zapisuje dane w innej lokalizacji. Zapomnijcie o stresie utraty zdjęć.

Feel Free To contact me!

Jeśli patrząc na moje fotografie ślubne myślisz sobie, „Tak, to jest to czego szukam” to zapraszam do kontaktu. Po wypełnieniu formularza umówimy się na rozmowę telefoniczną lub na spotkanie przy kawie.