Co mógłbym dla Ciebie zrobić?

Kilka słów o ofercie reportażu ślubnego.

Przede wszystkim zajmuję się fotografowaniem człowieka. Uwielbiam ludzi, uwielbiam ich fizjonomię, pozy, gesty, to jak do siebie mówią, jak się zachowują. Zajmuję się wykonywaniem dokumentacji fotograficznej ze ślubów oraz chrztów. Jest to wyjątkowy rodzaj fotografii, bo poza konieczną wartością dokumentacyjną, musi nieść odpowiedni ładunek emocjonalny.

 Poza fotografią reportażową, proponuję spontaniczne, naturalne, sesje rodzinne, narzeczeńskie czy małżeńskie. Najbardziej lubię kiedy pokazują one moich modeli w komfortowym dla Was otoczeniu i mają również nieco reporterski rys.

Najtrudniejsze pytania

Ile zdjęć otrzymam z tradycyjnego reportażu ślubnego?

Z reportażu, oddaję nie mniej niż 400 ujęć. W praktyce, gotowych fotografii jest prawie zawsze dużo więcej,  zależnie od długości wydarzenia, ilości gości,  czy po prostu od tego jak dynamicznie przebiega wydarzenie.

Jak długo będę czekać na zdjęcia?

Zdjęcia z reportażu oddaję w ciągu nie więcej niż 60 dni kalendarzowych. Sesje i krótsze reportaże możesz zobaczyć już po 15 – 30 dniach.

Jak wygląda reportaż ze ślubu i ile trwa?

Reportaże ślubne, które wykonuję trwają 12 godzin i kończą się nie później niż o 0.30 w nocy. Na życzenie omawiam inne propozycje.

Moja praca opiera się na towarzyszeniu Wam w ciągu całego wyjątkowego dnia i uwiecznianiu momentów, które budują nastrój, tworzą historię, pokazują emocje i Was, takimi jakimi byliście w tym dniu. Staram się być zawsze obok, zawsze blisko. Słucham Waszych opowieści, tego czego się boicie, o czym myślicie tego dnia.  To wszytko pozwala mi spojrzeć na te wydarzenia w jak najbardziej bliski Wam sposób, aby reportaż był dla Was wspomnieniem autentycznym.

W skład reportażu wchodzi dodatkowo sesja narzeczeńska, realizowana nieco wcześniej, która nie jest obowiązkowa, lecz bardzo gorąco polecana, ze względu na możliwość poznania się, oswojenia z obiektywem, a często zaprzyjaźnienia z fotografem, co owocuje wspaniałą i komfortową współpracą w dniu samego ślubu.

ślub w oranżerii

Jak wyglądają sesje?

Wykonuję kilka rodzajów sesji, które nazywam „reportażami portretowymi”, będącymi czymś na kształt  „spaceru z wami” – w mieście, w lesie, w górach, na polach czy gdziekolwiek będziecie czuć się dobrze. Czasem zwalniamy, stajmy, siadamy, rozmawiamy – to wszystko momenty doskonałe do wykonania wspaniałych, naturalnych ujęć.

Sesja narzeczeńska – jest elementem pakietu ślubnego, a także może być realizowana jest jako osobny materiał, na zamówienie. W ramach sesji, otrzymacie nie mniej niż 50 ujęć.

Sesja ślubna – Najszczerzej polecam wykonywanie sesji ślubnych w dniu ślubu (i zawsze staram się takie małe sesje wykonywać) Są one najbardziej autentyczne, pełne emocji, które towarzyszą Wam w tym dniu. „Rekonstrukcja” stanu z dnia ślubu w inny dzień, jest również bardzo urocza, nie jestem jednak tym samym. Nie mnie jednak, na życzenie wykonuję również sesje w innym dniu.

Sesja rodzinna – Wykonuję ją w Waszym domu, w Waszej ulubionej okolicy albo wszędzie tam gdzie mnie zaprosicie. Z sesji powstaje, tak jak w innych przypadkach, nie mnie niż 50 ujęć.

 

przyjęcie reduta banku polskiego

wesele ogród babette

Jak można zarezerwować termin?

Napisz  lub zadzwoń. Preferuję na początku spotkanie – możemy się poznać, spokojnie porozmawiać i sprawdzić czy jestem fotografem dla Was 🙂 Opowiem Ci jak pracuję i ustalimy wszystkie szczegóły. Po spotkaniu, jeśli będziecie zdecydowani, podpiszemy umowę,  która jest warunkiem rezerwacji terminu.

Dojazdy?

Działam przede wszystkim na terenie Warszawy oraz Mazowsza. Niemniej jednak uwielbiam podróże! Do 100 km od Warszawy dojazd jest bezpłatny. Powyżej 100 km. należy doliczyć 1 zł / km dojazdu.

W jakiej formie dostanę zdjęcia?

Zdjęcia przekazuję wyłącznie w formie cyfrowej, poprzez galerię internetową, do której dostęp masz wyłącznie Ty oraz osoby, którym przekażesz link do galerii.

Płock sesja narzeczeńska

Jak dbasz o nasz materiał?

Dbam najlepiej jak potrafię. Jestem profesjonalistą i dbam o moich klientów zabezpieczając ich materiał poprzez system rozległego backupu danych. Wasze zdjęcia zapisywana są w aparatach na dwie karty. Korzystam z co najmniej dwóch aparatów. Materiał z kart, po zakończeniu reportażu, zapisywany jest z kolei na dyski robocze, które są backupowane na kolejne dyski. Finalnie, gotowy materiał trafia na serwer, który poza zapisem na kilku dyskach, zapisuje dane w innej lokalizacji. Jednym słowem mówiąc, zapomnijcie o stresie utraty zdjęć.

Czy publikujesz w internecie nasze zdjęcia?

To zawsze bardzo trudny temat. Jeśli nie publikowałbym Waszych zdjęć, prawdopodobnie nigdy nie trafilibyście na tę stronę i nawet nie wiedzieli kim jestem. Dlatego prezentacja swojej pracy jest kluczem w zawodzie fotografa. Publikuję zawsze mniejszą porcję materiału niż ta, którą Wam przekazuję. Standardowo jest to do 200 zdjęć z reportażu, oraz około 50 – 60 z sesji. Zdjęcia publikę wyłącznie na mojej stronie, Faceboku, Insrgramie oraz niekiedy w innych serwisach, które prezentują moją pracę. Zdjęcia które publikuję zawsze są wyselekcjonowane, nie obraźliwe dla osób na nich pokazanych. W wyjątkowych sytuacjach, jestem gotowy na ograniczenie publikacji, w sytuacji kiedy mogłaby ona stwarzać dla Was niepotrzebne problemy.